Duże sukcesy małych mieszkańców

Posted on

Dobry nauczyciel to skarb. Dzieci z drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Broniewicach mogą mówić o szczęściu, bowiem trafili pod skrzydła świetnego wychowawcy, Anny Krzemień. Pani Ania próbując zaszczepić w nich artystycznego bakcyla, sprawiła że dzieciaki stworzyli grupę, która może pochwalić się pierwszymi sukcesami.

Co ważne, wśród uczniów drugiej klasy są mali mieszkańcy Wierzejewic. Mowa tu o Maji Hulisz, Ewelinie Kwapiszewskiej, Zuzannie Rugowskiej, Wiktorze Michaliku oraz Bartoszu Kubasiku.

W listopadzie ub. roku cała piątka, wraz z pozostałymi uczniami swojej klasy, wystartowała w konkursie Mini Playback Show, który odbył się w inowrocławskim teatrze. W imprezie zaprezentowali się uczniowie szkół z całego powiatu. W kategorii zespołów druga klasa okazała się bezkonkurencyjna zdobywając pierwsze miejsce za występ do utworu „Kasa, kasa, kasa” z musicalu „Mamma mia”.

W połowie stycznia pani Ania wraz ze swoimi podopiecznymi została zaproszona na koncert z okazji tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Janikowie. Drugoklasiści wystąpili na scenie prezentując zwycięski utwór z konkursu mini playback show, a także kilka kolęd. Ich występ okazał się sporym sukcesem, z wielu stron słychać było głosy uznania.

W ostatni weekend stycznia w Złotnikach Kujawskich odbył się XXIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek KOPA 2017. Pani Krzemień zgłosiła drugą klasę w kategorii zespołów klas I-III. Uczniowie SP w Broniewicach zaśpiewali góralską kolędę „Największy gazda”. Ich wykonanie zyskało uznanie w oczach jurorów, bowiem otrzymali nagrodę specjalną. Warto również dodać, iż drugie miejsce wśród solistów klas IV-VI zdobyła Alicja Szcześniak z pobliskich Dobieszewiczek.

Sukcesy jakie spotkały małych mieszkańców naszej wsi, to w głównej mierze zasługa pani Ani, która odpowiednim podejściem potrafiła wykrzesać z nich masę energii, zaangażowania i chęci do występów przed publicznością. Oczywiście brawa należą się nie tylko naszej wierzejewickiej piątce, ale wszystkim uczniom drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Broniewicach. Jednak w głównej mierze należą się one pani Krzemień, za to że jej się chce, że uwierzyła w swoich małych podopiecznych.

W rozwinięciu prezentujemy kilka zdjęć ze wspomnianych imprez.
Reklamy

2 myśli w temacie “Duże sukcesy małych mieszkańców

  Małgorzata Stolecka said:
  1 lutego 2017 o 10:37

  Gdy nauczyciel KOCHA dzieci , to z nimi solidnie pracuje i daje szanse rozwiniecia , wyszukania talentów . Pani Anno Krzemień , życzę Pani satysfakcji z pracy , a to sprawia , że szczęsliwa jest rodzina Pani i rodziny naszych dzieci , bardzo dziękuję Małgorzata Stolecka.

  Asia Kubasik said:
  2 lutego 2017 o 19:32

  Dziękujemy pani Aniu!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.