I po dożynkach

Posted on

Tegoroczne Dożynki Gminne Wierzejewice 2017 dobiegły końca. Święto plonów zdecydowanie można uznać za udane. Mimo, że zdarzyły się drobne niedociągnięcia, ogólne wrażenie jest bezsprzecznie bardzo dobre. Nasze zadowolenie to w głównej mierze zasługa wszystkich osób, które zaangażowały się w organizacje imprezy. Mowa tu nie tylko o sołtys naszej wsi, Radzie Sołeckiej oraz wielu mieszkańcach Wierzejewic, ale także o przedstawicielach sąsiednich sołectw, janikowskim MGOK oraz Urzędowi Gminy w Janikowie. Duże wsparcie przekazał także Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie.

Początek dożynek to przemarsz sołectw wraz z wieńcami dożynkowymi. Następnie odbyła się msza celebrowana przez księży proboszczów z parafii Kołodziejewo oraz Trląg. Po niej Starościna Jolanta Jeznach-Kapica oraz Starosta Zbigniew Osiński wręczyli burmistrzowi Andrzejowi Brzezińskiemu dożynkowy chleb, który symbolicznie podzielono pomiędzy sołtysów z gminy Janikowo.

Później nadszedł czas na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się uczniowie III klasy SP w Broniewicach, uczennice Gimnazjum w Janikowie oraz zespół wokalny Klubu Seniora „Złoty Wiek”. Odbył się również sportowy turniej sołectw, w którym zwyciężyła reprezentacja Kołudy Wielkiej. Tuż za nimi znalazły się Wierzejewice, a na ostatnim stopniu podium stanęła Kołuda Mała. Wybrano również najładniejsze stoisko tegorocznych dożynek. Wybór padł na Wierzejewice. Wreszcie na scenie pojawił się pochodzący z Gór Świętokrzyskich zespół Kolibeer, który utworami w folkowo-rockowej aranżacji przekazał sporo pozytywnej energii. Na sam koniec najbardziej wytrwali uczestnicy dożynek bawili się na zabawie tanecznej.

I to już wszystko. I po dożynkach. By przypomnieć sobie klimat minionej imprezy, zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.