Święto Ludowe

Posted on

W setną rocznicę odzyskania niepodległości w Janikowie odbędą się uroczyste obchody „Święta Ludowego”. 27 maja wręczony zostanie nowy sztandar organizacji gminnej PSL. W wydarzeniu weźmie też udział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Uroczystości rozpocznie msza św. w intencji Ojczyzny i ruchu ludowego w kościele p.w. Bł. M. Kozala. Wówczas poświęcony zostanie nowy sztandar PSL. Od 13.30 na stadionie odbywać się będzie część oficjalna, na której wręczone zostaną medale im. W. Witosa i „Złote Koniczynki”. Przemówienie wygłosi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Kolejne godziny wypełni program artystyczny, na który złożą się m.in. występy orkiestr dętych, koncerty zespołów ludowych i chóru. Do godz. 19.00 dzieci będą mogły bezpłatnie korzystać z atrakcji wesołego miasteczka. Organizatorami wydarzenia są Polskie Stronnictwo Ludowe, Powiat Inowrocławski, Powiat Mogileński i Gmina Janikowo.

W rozwinięciu prezentujemy plakat promujący wydarzenie.


źródło: ki24.info

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.