Wkrótce wyścigi traktorów

Posted on Updated on

Ciągniki rolnicze na polach to zazwyczaj nic specjalnego, chyba, że zamiast uprawy ziemi stają do… ścigania. 25 sierpnia w Wielowsi kolejna edycja imprezy, która przyciąga tysiące kibiców. W poprzednich latach startował w niej także reprezentant Wierzejewic.

To już dziewiąta odsłona tego nietypowego wydarzenia, które integruje ze sobą różne środowiska i to zarówno przy organizacji, jak i wśród kibiców. Jako uczestnicy biorą w niej udział przede wszystkim rolnicy, ale by podziwiać ich zmagania na torze, do Wielowsi licznie ściągają także mieszkańcy okolicznych i nie tylko miast. Jak przyznają organizatorzy – Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś oraz Grene, na etapie przygotowań nikt nie odmawia pomocy.

– Do kogo się zwrócimy o pomoc, to ją otrzymujemy. Nie ma tak, że ktoś nam odmówi – przyznaje Marcin Nieznalski. Jak dodaje, tylko podczas rozładunku i załadunku sprzętu do obsługi imprezy jego ciągnik spala ponad 80 litrów paliwa.

Grene Race 2019 w liczbach: 20 hektarów parkingów, 7 hektarów powierzchni na tor, namiot o powierzchni 600 m2, trybuny na 1000 osób.

W tym roku uczestnicy startować będą w sześciu głównych kategoriach: do 80 KM, powyżej 80 KM, retro, ursus C-330, ursus C-45, dla pań. Nowością będzie dodatkowa kategoria – na najgłośniejszy traktor. Wyścigi odbywać się będą na 1/4 mili oraz w slalomie równoległym.

Grene Race 2019 to nie tylko wyścigi, ale wiele atrakcji towarzyszących. Na odwiedzających czekać będą wystawy traktorów retro i tych najnowocześniejszych, sprzętu z branży rolniczej, koncerty, pokazy ratownicze, motocykli crossowych, punkty gastronomiczne, rękodzieło i wiele innych. W planach jest też pokaz wrak race.

Impreza rozpocznie się 25 sierpnia o godzinie 10 i potrwa do 18. Miejscem akcji tradycyjnie będą pola w Wielowsi w gminie Pakość. Ruch pobliskimi drogami dojazdowymi tego dnia odbywać się będzie jednokierunkowo – od drogi wojewódzkiej nr 251 w kierunku Pławina.

Organizatorzy zakładają udział około 100 uczestników. Zapisy odbywają się telefonicznie lub przez formularz internetowy.

W ub. latach w zawodach brał udział mieszkaniec naszej wsi, Paweł Kubasik, który do tej pory czterokrotnie stawał na podium Pucharu Polski. W 2018 zajął II miejsce w kategorii do 80 KM.

źródło: ino.online

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.