Niejasna sytuacja ze światłowodem

Posted on Updated on

W lutym 2020 roku Urząd Miasta i Gminy w Janikowie poinformował, iż na terenie gminy rozpoczęła się budowa sieci światłowodowej. Projektem miały być objęte następujące miejscowości: Broniewice, Dobieszewice, Głogówiec, Janikowo, Kołodziejewo, Kołuda Mała, Trląg oraz Wierzejewice. Wykonawcą została firma Nexera, która wygrała przetarg na realizację projektu w województwie kujawsko-pomorskim. Pisaliśmy o tym na łamach naszej strony.

Wydawało się, że małymi krokami wszystko zmierza w kierunku ukończenia inwestycji, jednak od jakiegoś czasu prace zostały wstrzymane. Nie wszystkie wsie zostały podłączone do sieci. W Wierzejewicach podłączono jedynie gospodarstwa od nr 15 do 21. Sytuacja ta sprawiła, iż sołtys Cezary Nowak zaczął otrzymywać coraz więcej zapytań w tym temacie, co skłoniło go do próby uzyskania informacji bezpośrednio od Nexery.

Niestety wiadomości, które przekazała firma nie napawają optymizmem. Okazuje się, iż obecnie nie przewiduje się kontynuacji inwestycji w Wierzejewicach. Kłóci się to nieco z komunikatem z lutego 2020, z którego wynikało iż cała wieś będzie objęta projektem.

Panu Nowakowi udało się także ustalić, iż Nexera plany inwestycji opiera na podstawie zainteresowania potencjalnych odbiorców (im ich więcej, tym pewniejsze ujęcie w planie). Dlatego też, by zwiększyć szanse podłączenia sieci światłowodowej w naszym sołectwie, prosimy o wypełnienie formularza sprawdzenia dostępności sieci. Im więcej mieszkańców go wypełni i wyśle, tym większa szansa na ujęcie Wierzejewic w dalszych planach inwestycyjnych. Przynajmniej taką mamy nadzieję.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.