Parowozy znów przejadą przez nasz region

Posted on

To będzie wielka frajda dla licznych na Kujawach miłośników kolejnictwa. 18 i 19 kwietnia br. w Inowrocławiu pojawi się kilka pociągów turystycznych w stylu retro. Kursy te przygotowuje Instytut Rozwoju i Promocji Kolei w Poznaniu. Od 16 lat prowadzi on działalność związaną z transportem szynowym i publicznym.

W 2011 r. IRiPK rozpoczął organizowanie pasażerskiego ruchu kolejowego. Utworzono Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl, w ramach którego prowadzony jest kolejowy ruch turystyczny, z wykorzystaniem pociągów ciągniętych zabytkowymi lokomotywami z parowozowni w Wolsztynie.

W latach poprzednich poznański instytut organizował m.in. przejazdy pociągów ciągniętych przez „ciuchcię” z Poznania do Torunia z postojami w Inowrocławiu. Za niewiele ponad miesiąc znów sapiący parowóz pojawi się na Kujawach.

18 kwietnia (sobota) przez Inowrocław przejedzie pociąg „Piernik” relacji Poznań – Toruń i w relacji powrotnej, ciągnięty przez parowóz serii Ol49. 19 kwietnia (niedziela) z Poznania do Inowrocławia dotrze skład „Kuracjusz”, również prowadzony przez lokomotywę parową Ol49. Zanim pociąg ten wróci do stolicy Wielkopolski, jako skład „Popiel” pojedzie do Kruszwicy, a potem wróci do Inowrocławia.

Ale to nie wszystko. 19 kwietnia część składu „Kuracjusza” odbędzie – jako pociąg „Bartek” – kurs na trasie Inowrocław – Wapienno – Inowrocław. (Planowano wjazd do Barcina, ale ze względów technicznych nie jest to obecnie możliwe). Jeśli ktoś chce zafundować sobie i bliskim przejażdżkę „ciuchcią” informujemy, że na wszystkie pociągi obowiązują miejscówki. Więcej szczegółów i rezerwacja biletów na stronie: www.turkol.pl oraz pod numerem telefonicznej infolinii 603 366-366.

źródło: pomorska.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.